EMZİRME TEKNİKLERİ

EMZİRME TEKNİKLERİ

Bebek Nasıl Emzirmeli

Emzirme anne ve bebek için oldukça önemlidir. Çünkü emzirme sırasında anne ve bebek arasında ki bağlar güçlenir. Emzirirken sizin rahat ve sakin olmanız gerekir. Yara oluşumunu önlemek için bebeğiniz meme ucundaki kahverengi kısmı tamamını ağzına almalıdır.

  • Kucaklama Yöntemi: Bebeğinizin çenesi göğüs hizasına getirilerek  dirseğinizin iç kısmı başına gelecek şekilde bebeğin kafasını destekleyerek eliniz ile bel kısmını tutmalısınız. Bebeğiniz size temas etmelidir. Diğer elinizle de C harfi yaparak göğsünüzü tutmalısınız bu yöntem en ideal emzirme tekniğidir.Bu işlemi yaparken kolunuzun altına yastık koymanız siz ve bebek için rahatlık sağlayacaktır.

  • Yatarak Emzirme Yöntemi: Vücudu tamamen size dönük olacak şekilde bir kolunuzla bebeğin başından beline kadar tutarak diğer elinizle de meme başını bebeğin tutmasına yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

  • Koltuk Altı Tutma Yöntemi: Dizinizin üstüne yastık koyarak bebeğinizi koltuk altınıza alınız. Bebeğinizin başı dirseğinizin iç kısmına gelecek şekilde başını destekleyiniz diğer eliniz ile meme ucunu almasını sağlayınız. Bu yöntem sezeryan ile doğum yapan anneler için çok uygundur.

 

  Paylaşmak İçin Sembollere Tıkla :)

       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir